fbpx

Mijanmar optužen za zločine protiv čovječnosti

Samo jednu skupinu od desetaka koje djeluju u Burmi vlada je trenutačno klasificirala kao terorističku: Vojsku spasavanja Rohingya Arakana (ARSA), koja je podigla oružje da se bori za prava pretežno muslimanske manjine Rohingya, kojoj vlasti uskraćuju državljanstvo i kvalificiraju ih kao "bengalske imigrante".

PROČITAJTE I...

Koriste se podrivačke metode, u specijalnom ratu poznate i kao vađenje sadržaja ispod temelja objekta koji se želi srušiti. Podrivanje se koristi rušenjem konstrukcije države kroz pravni sistem, opstruiranjem zakona i ustavnog poretka države, uspostavljanjem paralelnih paradržavnih, paravojnih, paraodgojnih, paraobrazovnih i parapolitičkih tvorevina. Potonje se u ovom trenutku koriste kao grupe za pritisak na legalne političke snage radi njihovog oslabljivanja. Grupe za pritisak jesu forma specijalnog rata koje se planski kreiraju s očekivanjem da će nastati političke krize i koriste se da bi se umanjila efikasnost legalnih političkih snaga, a u konkretnom slučaju, pod tretmanom grupa za pritisak, koje su godinama stvarane unutar nje same, trenutno se nalazi SDA. U široj slici ovdje, prije svega, govorimo o djelovanju političkih faktora Srba i Hrvata oličenim u pojavama Milorada Dodika i Dragana Čovića, koji su glavna poluga u subverzijama specijalnog rata

PRIDRUŽITE SE DISKUSIJI

KOMENTARI

  • vlahomlat 01.05.2020.

    Ko god nema svoju vojsku takva ga sudbina ceka. Jame, masovne grobnice, logori, klanja, silovanja djevojcica, bospomocno posmatranje kako ubijaju tvoju djecu a ona drhte od straha i zovu tvoje ime, glad, izbjeglistovo, siromastvo …… I onda dobri mali jugobalija kaze da on ne voli vojsku i oruzije samo da dokaze srbima da je on moderni i urbani “evropski” covjek.

    Odgovori