fbpx

Odbačene kaznene prijave protiv Filipa Mursela Begovića, slijede privatne tužbe protiv klevetnika

S obzirom na Rješenje Općinskog državnog odvjetništva u Zagrebu i odbacivanje Kaznene prijave protiv Filipa Mursela Begovića kao neosnovane , uslijedit će privatne tužbe za klevetu protiv onih koji nastave koristiti lažne informacije s ciljem javnog diskreditiranja i sramoćenja glavnog urednika Stava

 

Rješenjem Općinskog državnog odvjetništva Republike Hrvatske od 20. decembra 2017. godine proglašena je kao neosnovana kaznena prijava protiv glavnog urednika Stava Filipa Mursela Begovića i njegovog oca književnika Seada Begovića, a koja se ticala navodne nelegalne prodaje Časopisa za kulturu i društvena pitanja Behar, koji su u Zagrebu uređivali u periodu od 2006. do 2017. godine.

Uz isticanje ovih neosnovanih tvrdnji, Dnevni avaz je u više navrata tokom 2017. godine krajnje zlonamjerno konstruirao da su glavni urednik Stava i njegov otac bili “ogrezli u kriminal i korupciju”, odnosno nelegalnu prodaju bošnjačkog manjinskog časopisa za kulturu Behar.

Međutim, Fahrudin Radončić nije na tome stao, te je njegov odvjetnički tim nakon pisanja Nedžada Latića prijavio glavnog urednika Stava u Hrvatskoj s optužbom da je “poticao na njegovo teško ubistvo”, konstruirajući da je Filip Mursel Begović “mafijaški glasnogovornik”, odnosno da je dio tzv. “državne mafije koja planira njegovo ubistvo”.

Do današnjeg dana niti jedna institucija za ljudska prava i niti jedno novinarsko udruženje nije stalo u odbranu profesionalnih i ljudskih prava Filipa Mursela Begovića.

Štaviše, do današnjeg dana direktno sudjeluju u podmetanju raznih izmišljotina i uvreda na račun časopisa Stav i njegovog uredništva.

Ovakvu vrstu retorike 16. aprila 2018. nastavio je načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić, koji je nedavno u Stavu prozvan radi teških malverzacija u općini koju vodi. No, Hadžibajrić nije odgovarao na vrlo ozbiljne navode o malverzacijama, nego je u svojstvu predsjednika NBL-a priopćenjem reagirao na tekst koji je Filip Mursel Begović pisao o strankama nastalim iz SDA.

To je bio povod da Hadžibajrić iskoristi lažne tvrdnje Dnevnog avaza i ponovi neistinitu klevetu da je Filip Mursel Begović navodno “pobjegao iz Zagreba zbog sramote od pronevjera”.

S obzirom na Rješenje Općinskog državnog odvjetništva u Zagrebu i odbacivanje Kaznene prijave protiv Filipa Mursela Begovića kao neosnovane, uslijedit će privatne tužbe za klevetu protiv onih koji nastave koristiti lažne informacije s ciljem javnog diskreditiranja i sramoćenja glavnog urednika Stava.

 

PROČITAJTE I...

Koriste se podrivačke metode, u specijalnom ratu poznate i kao vađenje sadržaja ispod temelja objekta koji se želi srušiti. Podrivanje se koristi rušenjem konstrukcije države kroz pravni sistem, opstruiranjem zakona i ustavnog poretka države, uspostavljanjem paralelnih paradržavnih, paravojnih, paraodgojnih, paraobrazovnih i parapolitičkih tvorevina. Potonje se u ovom trenutku koriste kao grupe za pritisak na legalne političke snage radi njihovog oslabljivanja. Grupe za pritisak jesu forma specijalnog rata koje se planski kreiraju s očekivanjem da će nastati političke krize i koriste se da bi se umanjila efikasnost legalnih političkih snaga, a u konkretnom slučaju, pod tretmanom grupa za pritisak, koje su godinama stvarane unutar nje same, trenutno se nalazi SDA. U široj slici ovdje, prije svega, govorimo o djelovanju političkih faktora Srba i Hrvata oličenim u pojavama Milorada Dodika i Dragana Čovića, koji su glavna poluga u subverzijama specijalnog rata

PRIDRUŽITE SE DISKUSIJI