fbpx

Ljubav je na Tornju

Misli i ideje koje su mogle nastati jedino kao plod uma koji se decenijama kajmačio na državnim jaslama i narodnim parama nevjerovatno se dobro uklapaju u cijeli Avazov koncept u narodu poznatiji kao avazovština

Piše: Mustafa DRNIŠLIĆ

 

Odnedavno imamo privilegiju da nas sa stranica Dnevnog avaza svojim mislima oplemenjuje propali SDP-ov predsjednički kandidat Bakir Hadžiomerović, i to tituliran kao “ugledni novinar”. Probrane doskočice, duhovite usporedbe, maštovite alegorije i ostale misli i ideje koje su mogle nastati jedino kao plod uma koji se decenijama kajmačio na državnim jaslama i narodnim parama nevjerovatno se dobro uklapaju u cijeli Avazov koncept u narodu poznatiji kao avazovština.

No, ne smijemo dopustiti da nas privilegija uživanja u ovoj sinergiji uljuljka te se moramo podsjetiti da je do prije nekoliko godina haustorski polimat Hadžiomerović bio od Dnevnog avaza nazivan islamofobom, partijskim urednikom, četničkim jatakom i čuvarom medijskog konclogora za Bošnjake. Oni koji su o Hadžiomeroviću mislili poput Avazovih novinara nerijetko su ga znali nazvati i “bezistančetom”. To je proizvodilo silnu kakofoniju u javnosti, pljuštale su optužbe i uvrede, etikete i klevete.

Šta se u desilo od tada, da li su se prilikom propalih kandidatura za člana Predsjedništva zbližili neutješni Radončić i Hadžiomerović, da li je Fahrudin u Bakiru prepoznao sebe u mladim danima, je li ljubav počela još s političkom aktivacijom Radončića 2010. godine, da li ih je spojila muzika ili je u pitanju nešto peto, ostat će tajna sjenovitih hodnika i mračnih ćoškova Tornja. Preostaje nada da će romansa što duže potrajati i da će te dvije specifične medijske energije biti koncentrirane na jednom mjestu. Lakše se diše.

PROČITAJTE I...

Koriste se podrivačke metode, u specijalnom ratu poznate i kao vađenje sadržaja ispod temelja objekta koji se želi srušiti. Podrivanje se koristi rušenjem konstrukcije države kroz pravni sistem, opstruiranjem zakona i ustavnog poretka države, uspostavljanjem paralelnih paradržavnih, paravojnih, paraodgojnih, paraobrazovnih i parapolitičkih tvorevina. Potonje se u ovom trenutku koriste kao grupe za pritisak na legalne političke snage radi njihovog oslabljivanja. Grupe za pritisak jesu forma specijalnog rata koje se planski kreiraju s očekivanjem da će nastati političke krize i koriste se da bi se umanjila efikasnost legalnih političkih snaga, a u konkretnom slučaju, pod tretmanom grupa za pritisak, koje su godinama stvarane unutar nje same, trenutno se nalazi SDA. U široj slici ovdje, prije svega, govorimo o djelovanju političkih faktora Srba i Hrvata oličenim u pojavama Milorada Dodika i Dragana Čovića, koji su glavna poluga u subverzijama specijalnog rata

PRIDRUŽITE SE DISKUSIJI