fbpx

Izložbu čini 15 panela koji predstavljaju autore mevluda u Bosni i Hercegovini: Ali-dede Bošnjaka, Sulejmana Čelebija, Saliha Gaševića, Muharema Dizdarevića, Arifa Sarajliju, Safet-bega Bašagića, hafiza Seida Zenunovića, Musu Ćazima Ćatića, Sejfullaha Prohu, Rešada Kadića, Ešrefa Kovačevića i Mustafu Jelovca. Rukopisi i štampana djela ovih autora čuvaju se u fondovima Biblioteke.

Povodom objava na društvenim mrežama da je predsjednik Sabora Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini Safet Softić izjavio kako je “Elmedin Konaković pokušao unijeti razdor i smutnju u Islamsku zajednicu i staviti je po kontrolu Fetulaha Gulena”, portal Preporod.info, službeni medij Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, kontaktirao je Softića, koji je potvrdio da je riječ o lažnoj informaciji.

Pod predsjedavanjem reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića danas je u Sarajevu održana vanredna sjednica Rijaseta Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini, na kojoj je donesena odluka o urgentnom izdvajanju 100.000 KM za podršku medicinskim timovima koji će iz Bosne i Hercegovine biti upućeni u Sandžak kako bi pomogli tamošnjim medicinskim radnicima u suzbijanju širenja virusa COVID-19.

Različiti događaji i društvene prilike daju sliku o tome kako je naše društvo depresivno, ali “Mreža mladih” Islamske zajednice u BiH svojim aktivnostima ukazuju na suprotno. Njihovo djelovanje pokazuje da mladi u Bosni i Hercegovini, kada su jedinstveni, mogu postizati izuzetno dobre rezultate u svim sferama života

Mnoga pitanja povezana su s današnjim načinom života, a neka su od njih i “da li je grijeh biti s djevojkom koja ima silikone, a koja je muslimanka”, kao i “da li je dozvoljen chat između djevojke i momka” te “da li je SMS prepiska varanje djevojke”. A neke zanima i to “da li igranje igrica kvari post”. A da je internet nekima postao dio svakodnevice, potvrđuje i pitanje “da li je grijeh hvatati bežični internet od komšije bez njegovog saznanja”